Nutrisophy | KKK
Holistic health coaching - change your food, change your story.
health,coaching,holistic,food,nutrition,nourishing,integrative nutrition, health coach, healthy lifestyle, healthy diet, love your life, toitumisnõustaja, toitumine, tervislik toitumine, toitumisnõustamine. tervisenõustamine, holistiline
7446
page,page-id-7446,page-template-default,edgt-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-1.0,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
KKK

Kes on holistiline toitumisnõustaja?

Holistiline toitumisnõustaja on toitumisnõustaja, kes aitab Sul leida enda jaoks sobivaima toitumisviisi, pidades silmas Sinu elu kui tervikut ning tasakaalu kõigi eluvaldkondade vahel.

Ta toetab ja juhendab Sind, kasutades erinevaid coachimistehnikaid, et saavutaksid enda poolt püstitatud eesmärgid. Võta teda kui sõbralikku kaaslast teel parema elu suunas, kes motiveerib ja inspireerib Sind, kui viid ellu püsivaid elumuutusi.

Holistilise tervisecoachi sertifikaadi (ingl.k. holistic health coach) olen saanud 2015.a. Integratiivse Toitumise Instituudis (Institute for Integrative Nutrition, New York, USA). Tegemist oli väga laiapõhjalsie õppekavaga, mille jooksul sain lisaks coachimistehnikatele ning rahvusvahelisele praktikale ülevaate enam kui sajast erinevast toitumisteooriast.

Lisaks sellele olen lõpetanud toitumisnõustaja õppe Annely Sootsi Tervisekoolis (2015), mille õppekava keskendus põhjalikult toidu ja meie organismi vahelistele seostele ning sisaldas ka sissejuhatust funktsionaalsesse toitumisse.

Kogu õpitut, rahvusvahelist praktikat ning omaenda kogemust kokku pannes olen loonud unikaalsed toitumisprogrammid, mille käigus aitan kliendil leida oma tee.

Kuidas on holistiline toitumisnõustaja erinev dietoloogist, toitumisterapeudist või teistest sarnastest spetsialistidest?

Holistiline toitumisnõustaja ei ole toitumisterapeut, dietoloog, arst ega psühholoog. Ma ei anna Sulle nõu, kuidas toitumise kaudu tõsiseid haigusi ravida ega asenda Sinu perearsti või terapeuti.

Minu lähenemine on ennetav ja üldist heaolu toetav, töötame Sinu motivatsiooniga ning eesmärkidega ning olen Sulle toeks ajal, mil muudatusi ellu viid. Räägin ka sellest, kuidas erinevad toidud Sinu kehale mõjuvad ning kuidas teha järk-järgult tervislikumaid valikuid. Samuti aitan Sul enda jaoks kokku panna tervisliku menüü erinevate toidutalumatuste korral.

Me ei keskendu kalorite ega rasvagrammide arvutamisele, vaid eelkõige toidu kvaliteedile ning sellele, mis mõju on on erinevatel toiduainetel Sinu organismile. Piltlikult öeldes annan Sulle tööriistad, mida saad enda keha heaks kasutada terve elu. Elu on tervik ning eesmärk on leida tasakaal.

Kes on Sinu peamised kliendid?

Peamiselt töötan klientidega, kes on hädas üleliigsete kilode, vähese energia, tujumuutuste, “isude”, ärevushäirete ja depressiooni, autoimmuunsete ja krooniliste tervisehädade, liigesevalude, külmetushaiguste, toidutalutamustega… Inimesed, kes ei tunne end oma kehas hästi ning on mures oma tervise pärast nüüd ja tulevikus.

See, kuidas me end oma kehas tunneme, on suuresti seotud meie toiduvalikutega ja kui midagi on korrast ära, siis on see märk sellest, et tasakaal on häiritud. Esimene samm ongi saada toidulaud tasakaalu ja toiduvalikud vastavusse Sinu keha võimaluse, vajaduste ja soovidega. Siit algab tervenemine ning töö üldise tasakaalu leidmise suunas.

Edukaks koostööks on oluline vastastikune usaldus ja pühendumus. Minu lähenemine ei too kaasa kiireid muudatusi, küll aga püsivamaid kui lühiajalised dieedid ja programmid. On oluline, et oleksid valmis pühendama aega ja energiat, et teha järk-järgult ning endale sobivas tempos muudatusi oma toidulaual, mõtlemises ja elus tervikuna.

Kes ei oleks Sinu jaoks hea klient?

Usun, et iga inimene on võimeline ellu viima muudatusi õnnelikuma ja tervema elu suunas, kui leida üles tema motivatsioon ja paika panna konkreetsed eesmärgid, seejärel neid silmas pidada ja teda toetada.

Kui aga see, mis klient soovib, on eelkõige kiired kehalised muutused, kalorite lugemine, portsjonite mõõtmine, konkreetsed menüüd jne, siis ilmselt ei vasta minu poolt pakutu tema ootustele. Samuti ei saa ma garanteerida “terveks tegemist”, programmi tulemus sõltub eelkõige inimesest endast ning sellest, kui palju on ta valmis panustama.

Kõige tulemuslikum on koostöö klientidega, kes on valmis iseendasse investeerima ning mind protsessi käigus usaldama, kes on kannatlikud ning mõistavad, et tervenemine vajab aega ja lisaks muudatustele toidulaual tööd ka teistel tasanditel – emotsionaalsel, spirituaalsel, vaimsel ja psühholoogilisel.

Kui kiiresti ma tulemusi näen?

Kuna iga inimene on erinev, on seda raske öelda. Programmi tulemus sõltub suuresti sellest, kui palju oled ise valmis panustama. Enamus kliente näeb ja tunneb muutust juba esimese kahe nädala jooksul, suuremad muutused vajavad veidi rohkem aega.

Kuidas meie koostöö välja näeb?

Meie privaatsed nõustamissessioonid toimuvad Skype videokõnena. Nende kohtumiste käigus räägime Sinu muredest ja rõõmudest, Sinu valikutest, eesmärkidest ja nendeni jõudmisest. Vestlusel lähtume sellest, mis on just Sulle sel hetkel kõige olulisem. Omalt poolt toetan ja juhendan Sind, annan soovitusi ning hoian Sinu motivatsiooni vajalikul tasemel.

Peale iga nõustamist saadan Sulle e-kirja kokkuvõttega meie jutuajamisest ning informatiivseid lisamaterjale toitumise jm kohta, millest Sul võiks abi olla. Ootan alati e-kirju, kui soovid küsida nõu või jagada oma rõõme ja muresid.

Kaua programm kestab?

Minu programm “Tervem elu” sisaldab endas 10 kohtumist, mis on piisav aeg selleks, et töötada Sinu mõttemustrite ja motivatsiooniga, proovida erinevaid lahendusi  ja leida see, mis Sulle kõige paremini sobib.

Stardipakett “Tark start” on neile, kellel motivatsioon on väga kõrge ning kellele meeldib pigem üksinda tegutseda. Peale esimest põhjalikku nõustamissessiooni saadan Sulle kokkuvõtte räägitust ning stardipaketi vajalike materjalidega.

Kas kliendid jätkavad koostööd ka peale programmi lõppu?

Jah, on kliente, kes soovivad coachi toetust ka peale programmi lõppu, et liikuda edasi järgmisele tasandile. Olen alati rõõmuga klientide jaoks olemas ka peale programmi läbimist ning pakun selleks erinevaid variante – motiveerivad ja toetavad e-kirjad, videokõned kord kuus vms.

Kuidas toimub maksmine?

Programmi “Tervem elu” eest tasumine toimub kas ühe maksena või osade kaupa vastavalt meievahelisele kokkuleppele.  Stardipaketi “Tark start” eest on võimalik samuti soovi korral tasuda kahes võrdses osas.

Kus sa töötad?

Liigun palju ringi ja ei ole sidunud end konkreetse elukohaga. Kuna meie kohtumised toimuvad tänu internetile kohast sõltumatult, võimaldab see mul teha segamatult tööd ning samas nautida liikuvat elustiili. See annab ka Sulle võimaluse programmis osaleda kust iganes, ainsaks piiranguks interneti ja suhtlemisvõimaluse olemasolu!

Kuidas alustada?

Kui tunned, et oled valmis oma toitumist ja elukvaliteeti parandama, broneeri aeg esimeseks vestluseks, mis on tasuta ega too kaasa mingeid kohustusi programmiga liitumiseks. Räägime Sinu elustiilist ja toitumisharjumustest, muredest ja eesmärkidest. See kõne kestab u.30 minutit, kuid võib muuta Sinu elu!

Sul on küsimus, mida siit ei leidnud?

Saada mulle kiri  eva@nutrisophy.com , ootan huviga ja vastan rõõmuga!