| Eva
Coaching & Retreats
health,coaching,holistic,food,nutrition,nourishing,integrative nutrition, health coach, healthy lifestyle, healthy diet, life coaching, true self, toitumisnõustaja, toitumisnõustamine, tervisenõustamine, holistiline, kootsing, coach, elustiilitreener, arengutreening, arengutreener, tõeline mina, tasakaal
9045
page,page-id-9045,page-template-default,edgt-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-1.0, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
Eva2

MINU LUGU

TEEKOND ISEENDANI

Iseendast eemaldumine on salakaval protsess ning teekond sellest teadlikuks saamiseni võib olla pikk ja käänuline.

Pidin läbima erinevaid õppetunde, katsetama erinevaid ameteid erinevates valdkondades, elama erinevates kultuuri-ja keelekeskkondades.

Selle käigus leidma ja kaotama, kinni hoidma ja lahti laskma ning lõpuks kehalt ja hingelt tõsiselt haigeks jääma.

Alles siis toimus sisemine murrang ja suunamuutus.

Alustasin enesetervendamise teekonda.

Kõigepealt seadsin sammud toitumismaailma ning lõin seal korra ja struktuuri, mis aitas keha tasakaalu saada.

Seejärel liikusin mõtlemise juurde – kaardistasin mustrid, mis ei toetanud ja proovisin muuta need endale sobivamaks.

Järgmiseks koputasin tunnete maailma uksele ja sattusin peadpööritavalt värvikirevasse ruumi, kus rahulikuma õhkkonna loomiseks tuli tõsisemalt tööd teha ja peeglisse vaadata.

Lõpuks jõudsin sinna, kus valitses rahu ja rõõm – Tõelise Minani.

Selle kõige käigus sain aru, et minu elueesmärk on aidata teisi, kes on triivinud iseendast erinevatel põhjustel eemale, kaotanud kontakti oma keha ja hingega ning ei tea, kuidas edasi minna.

Lisaks iseenda sügavalt läbi tunnetatud teekonnale ja isiklikule kogemusele olen õppinud juurde toitumisteooriat, coachingut ja positiivset psühholoogiat, et olla sinu jaoks parim toetaja.

Peale selle on mul kasutada kolm tugevat tööriista – intuitsioon, tundlikkus ja empaatia.

Logo lotus
Professionaalne taust

Aastal 2014 alustasin toitumisnõustajana. Minu toitumisalane huvi on olnud suunatud eelkõige sellele, kuidas alandada põletikku kehas, ravida nn. lekkivat soolestikku (“leaky gut”) ja varjatud toidutalumatust ning seeläbi leevendada kroonilisi autoimmuunseid haiguseid. See on mind viinud koostööni muuhulgas Eesti Reumaliiduga.

Toitumisnõustajana töötades mõistsin, et soovin kliente sügavamalt aidata ning minust sai ka holistiline tervisenõustaja (holistic health coach), kes näeb inimest kui tervikut ning läheneb igale kliendile personaalselt, et elustiilimuutused oleksid positiivsed ja püsivad.

  Sõna “holistika” haaras mu mõneks ajaks endasse. Olen läbinud ka Holistika Instituudi esimese astme koolituse, mis on mind arendanud nii inimese kui ka coachina.

Hetkel täiendan end positiivse psühholoogia alal Euroopa Positiivse Psühholoogia Instituudis, et mõista sügavamalt inimpsühholoogiat ja õppida, kuidas seda paremini inimese enda kasuks tööle panna.

Õpingud

Õppimine ja eneseareng on nauding, mis on mind viinud erinevatesse riikidesse ja põnevatesse valdkondadesse. Viimaste aastate suuremad sammud õppimismaastikul toitumise ja toetamise teemadel:

  • positiivse psühholoogia kursus “Maestro en psicología positiva”, IEPP (Instituto Europeo de Psicología Positiva), Centro Universitario La Salle, 2020-…;
  • holistiline treening, Holistika Instituut, 2018-2019;
  • holistilise tervisenõustaja koolitus „Integrative nutrition health coach (INHC)“, Institute for Integrative Nutrition (IIN), 2014-2015;
  • toitumisnõustamine, Annely Sootsi Tervisekool, 2014-2015.

Lisaks hulgaliselt täiendkoolitusi, märksõnadeks toidutalumatused, autoimmuunhaigused, toitude glükeemiline koormus ja veresuhkru tasakaalustamine läbi toitumise, depressioon, ülitundlikkus, funktsionaalse meditsiini põhitõed, holistiline maailmapilt, mindfulness, teadlik hingamine, meditatsioon ja jooga, energy coaching jne.