Nutrisophy | Toitumisnõustamine, holistic health coaching
Holistiline toitumiscoaching. Loo endale maitsev ja täisväärtuslik elu! Holistic health coaching. Craft your own nutritious life!
toitumisnõustamine, coaching, coachimine, holistiline nõustamine, toitumis- ja elustiilinõustamine, toitumisalane coaching
7321
page,page-id-7321,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-cpt-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,homa-ver-1.0,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.1,vc_responsive
72545868_772766503184017_8707565933691928576_n

TERE!

Mina olen Eva – holistiline tervise- ja toitumisnõustaja ning Nutrisophy looja.

Teekond toitumismaailma sai minu jaoks alguse vastusteta küsimustest ning soovist iseend aidata. Olles leidnud palju rohkem, kui otsida ja oodata oskasin, tundsin, et tahan ka teisi innustada ja inspireerida. Meil on suurepärane võimalus end läbi toiduvalikute aidata, teinekord on aga vaja veidi tuge ja juhendamist, et õiges suunas liikuma hakata.

Minu õpingud

Holistiline treening, Holistika Instituut, Tallinn, 2018-…

Integrative nutrition health coach (INHC), Institute for Integrative Nutrition (IIN), New York, USA, 2015

Toitumisnõustamine, Annely Sootsi Tervisekool, Tallinn, 2015

Täiendkoolitused

„Sügisele vastu Tiibeti meditsiini toitumisega”, Eesti Toitumisnõustamiskeskus, 2019

“Raseduse planeerimine, rasedus ja imetamine – kuidas õigesti toituda?”, Eesti Toitumisnõustamiskeskus, 2019

“Allergiad ja talumatused”, Eesti Toitumisnõustamiskeskus, 2018

„Kuidas veganina olla terve ja tasakaalus. Rakubioloogia vaatenurk“, Eesti Toitumisnõustamiskeskus, 2017

„Valgu liig ja tervis“, Annely Sootsi Tervisekool, 2017

„Autoimmuunhaigused ja toitumine“, Eesti Toitumisnõustamiskeskus, 2017

„The autoimmune disease solution they´re not telling you“, dr. Tom O´Bryan, dr. Mark Hyman jt. 2016

„Looduslikud lahendused kilpnäärme tervise parandamiseks“, SisemineTasakaal, 2016

„Rasedus ja toitumine“, Eesti Toitumisnõustamiskeskus, 2016

„Naise tervis ja probiootikumid“, Orley Moyal (UK), 2015

Olen Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse toetajaliige ning International Association for Health Coaches ja Health Coaches Community liige.

Huvi toitumise ja erinevate terviseprobleemide omavaheliste seoste vastu hoiab mind jätkuvalt enesetäiendamise teel.

MINU LUGU

Meil kõigil on kehaga oma lugu.

Kui see lugu ei ole läbinisti rõõmutoov, siis on tasakaal kehas paigast nihkunud. On hea, kui me saame keha ebakõlast teadlikuks, otsustame oma valikuid muuta ning hakkame seeläbi liikuma tagasi tasakaalu poole. Tihti juhtub see aga alles siis, kui meil on tekkinud tõsised terviseprobleemid.

Mäletan varasest teismeeast pidevat kehva enesetunnet, ärevust ning mitmeid terviseprobleeme, millele arstid ei osanud seletust anda.  Hakkasin uskuma, et ennast oma kehas halvasti ja väsinuna tunda on normaalne.

32. eluaastaks oli mul diagnoositud mitu autoimmuunset haigust ning võtsin igapäevaselt ravimeid, et liikuda ja valusid leevendada. Tundsin end jõuetuna, ei suutnud selgelt mõelda ega ümbritsevat tunnetada, tekkisid mäluprobleemid ja ärevushäired, sellest omakorda krooniline väsimus, une- ja energiapuudus. Mõtlesin iga päev, et raiskan oma väärtuslikku elu!

Iseseisvalt oma terviseprobleeme analüüsides ja erinevaid materjale lugedes mõistsin, et autoimmuunsete haiguste kujunemisel mängib suurt rolli soolestik ja loomulikult see, mida ma söön.

Otsustasin võtta vastutuse enda keha ja tervise eest ning teha kõik, et pöörata end tagasi tervenemise poole ja leida tasakaal.

Üheks oluliseks tõukeks oli ka jutuajamine sõbraga, kes küsis väga õigeid küsimusi hetkel, mil olin neid valmis kuulama ja neile vastuseid otsima. Tean, kui oluline on uuel ja tundmatul teekonnal kellegi tugi, kes peegeldab sinu olukorda, esitab sulle väljakutseid, kuulab ja mõistab. Just seepärast usun coachingusse.

Uurisin hulgaliselt materjale toitumise ja organismi vaheliste seoste kohta, pühendasin end toitumisalastele õpingutele ning tegin muudatused oma toiduvalikutes. Tasapisi hakkasid kõik küsimused vastuseid saama ning mõistsin, mis oli olnud minu aastatepikkuse halva enesetunde ja terviseprobleemide põhjuseks. Nüüdseks on minu autoimmuunsus kontrolli all, olen ravimivaba ning võimeline elama ilma valude ning pideva ärevuseta, mõelda selgelt ning uskuda tulevikku.

Tervenemine on holistiline ning hõlmab tasakaalu leidmist igal tasandil.

Lisaks muudatustele oma toidulaual vaatasin üle ka oma mõtted ja tunded, elustiili ja eesmärgid. Sain oma kehaga sõbraks ja tegelesin palju oma minevikuemotsioonidega. Tervenemine on ääretult põnev teekond, mille käigus lood täiesti uue ja terve suhte oma kõige lähedasema teekaaslasega selles elus – iseendaga.

Mis mind rõõmustab?

Graena, Sierra Nevada, Andlauusia (14)

Rännakud. Sündisin väikesel saarel ja kasvasin üles Jules Verne´i seiklusjutte lugedes – need raamatud olid kuulunud minu meremehest vanaisale. Peagi algasid minu enda reisid ja rännakud. Läbi nende ‘olen õppinud nägema inimhinge ilu, mis jääb keele- ja kultuurikihist sügavamale. Kuid kõige põnevam rännak on olnud tee iseendani.

lugemas

Lood. Meil kõigil on oma kordumatu lugu, meie oma eluromaan. Kokkusattumused, mis ei olegi ehk kokkusattumused… Hetked, mil meie lugu kohtub kellegi teise looga ning sellest kujuneb uus ja huvitav peatükk, on ääretult põnevad ja rikastavad. Uutest lugudest sünnivad omakorda uued lood… Nii kirjutame üksteise eluraamatuid.

kodulehele 2

Huumor. Usun, et ka kõige tõsisem olukord väärib üht südamest tulevat naerupahvakut. Naer on nakkav ja naerul on suur jõud – ta muudab meie ajukeemiat, tekitab meie kehas suurepärase energiasööstu ja treenib u. 400 lihast. Minu lemmikhuumor on must, eneseirooniline, veidi sarkastiline, kuid alati heatahtlik.